Kontakt
Przedszkole Niepubliczne Kraina Malucha
Strona głowna  /  Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna
 Nasza oferta...

 

Nasza praca dydaktyczno– wychowawcza oparta jest na tradycyjnych oraz innowacyjnych metodach pracy. Zapewniają naszym wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych. Działania prowadzone w naszym przedszkolu są uporządkowane i zgodne nową podstawą programową. 

Codzienna praktykę pedagogiczną wzbogacamy o nowatorskie toki metodyczne:

 • Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

 • Pedagogikę Zabawy KLANZA

 • Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz

 • Pedagogika M. Montessori

 • Metoda czytania globalnego Glena Domana

Kurs METODA DOBREGO STARTU (MDS)

Staramy się o uzyskanie certyfikatu Tu bawimy się i uczymy Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz,o który mogą ubiegać się przedszkola ogólnodostępne, integracyjne, specjalne oraz oddziały przedszkolne oraz klasy pierwsze w szkołach. W związku z tym prowadzimy zajęcia Metodą Dobrego Startu regularnie  w połowie grup istniejących w przedszkolu;  praca Metodą Dobrego Startu w tych grupach trwa przynajmniej od roku; a osoby prowadzące zajęcia otrzymały dyplom ukończenia 100-godzinnego kursu doskonalącego „Metoda Dobrego Startu” prowadzonego według programu zaakceptowanego przez Polskie Towarzystwo Dysleksji

 

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym przedszkolu w ramach czesnego oferujemy dzieciom następujące zajęcia dodatkowe:

 • język angielski LIVEPOL Artur Aderek Kraina Baśni

 • język angielski -mgr Agnieszka Kozłowska

 • logoterapia- mgr Henryka Kobisz- zajęcia grupowe, zajęcia indywidualne

 • religia- mgr Magdalena Lichwa

 • gimnastyka kompensacyjno-korekcyjna- mgr Kamila Keplinger

 • gimnastyka z elementami tańca- mgr Agnieszka Fiszer

 • zajęcia muzyczne z elementami rytmiki- mgr Dominika Domin

 • warsztaty kulinarne w ramach promocji zdrowego żywienia- wszyscy wychowawcy w grupach

PROGRAMY REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

rok szkolny 2017/2018

                                                                                              

Przyszłość nabiera kolorów !

Współczesny świat co chwila stawia przed nami nowe wyzwania. Ich pokonanie wymaga postaw twórczych i kreatywności we wszystkich aspektach funkcjonowania. Edukacja powinna wspierać rodziców w przygotowaniu dziecka do takiej rzeczywistości.

W BIC Kids uważamy, że każdy jest twórcą. Każdy bowiem rodzi się z pewnym potencjałem kreatywności, a zadaniem środowiska, rodziców i nauczycieli jest pomóc go rozwinąć.
My postaramy się to zrobić, wykorzystując materiały plastyczne BIC i przygotowany program edukacyjny.

ROZWIJAMY DZIECI, WSPIERAMY NAUCZYCIELI

Mamy plan działań i wiemy, jak go użyć. Opracowaliśmy zestaw kompetencji a nauczycieli uczymy, jak je rozwijać u dzieci. Dzięki temu kompleksowemu podejściu razem działamy na rzecz kolorowej przyszłości.

 

                                                                                              Kubuś                               Kubusiowi Przyjaciele Natury                                                                                                  X edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowanego w roku szkolnym 2017/2018.

 Jest to akcja firmy Tymbark i marki  KUBUŚ. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki akcji dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Dzięki temu Państwa dziecko uczy się szacunku do otaczającego świata. Aby utrwalać dobre, ekologiczne nawyki również w domu przygotowaliśmy dla Państwa materiały, dzięki którym wspólnie spędzony czas z dziećmi będzie zarówno dobrą zabawą, jak i nauką.

 

DK7

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

http://www.akademia-playdoh.pl/akademiawyobrazni.html

 Ruszyła kolejna, już VII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w przedszkolach od 2011 roku.Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

Twoje dziecko nie chce myć ząbków? Jest na to sposób!
pobierz nową bezpłatną aplikację i sprawdź efekty! 

Przekonanie dziecka do dwuminutowego mycia zębów może okazać się trudne. telefon
W rzeczywistości, 'trudne' to czasem zbyt łagodne określenie. 

Jednak dzięki naszej darmowej aplikacji możesz to zmienić. Kapitan Aquafresh i Pastusie 
pokazują dzieciom jak poprawnie szczotkować zęby. Wpadająca w ucho piosenki zabawne tańce przykuwają uwagę dzieci w trakcie mycia ząbków, gdy w tym samym czasie zegar odlicza 2 minuty - zalecany czas mycia zębów. Dzięki zabawie dzieci nawet nie zauważają gdy nadchodzi koniec szczotkowania zębów!
 

Android-apps-at-Google-Play-Store        icon download apple appstore

https://www.akademia-aquafresh.pl/o-programie.html

PROGRAMY ZREALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

rok szkolny 2016/2017

Program edukacyjny "Mamo, Tato, wolę wodę!"

/

Braliśmy udział w 9. edycji programu " Mamo, tato, wolę wodę!", który został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A.

 

Żywiec Zdrój Instytut Matki i Dziecka Instytut Żywności i Żywienia

Realizowaliśmy scenariusze promując zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci oraz wzmacniając postawy proekologiczne. Koordynatorem akcji była Pani Kamila Keplinger. Zorganizowaliśmy akcję zbierania butelek typu pet, z których wykonaliśmy z dziećmi w ramach konkursu ciągnik z naczepą służący do segregacji odpadów. Zdjęcia z realizacji programu dostępne są na stronie facebooka.

 

 

Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole 2016/2017

 

Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole 2016/2017

Konkurs przeprowadzony został w okresie od 19 września 2016 r. do 19 marca 2017 r. Przedszkola, które wykonały zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymały certyfikaty Bezpieczne Przedszkole 2016/17 oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Zadaniem naszym jest wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym bezpiecznych nawyków w przedszkolu, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi, udzielania pierwszej pomocy.

Konkursowi towarzyszy studium przedmiotu dla nauczycieli przedszkolnych pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, które z wynikiem pozytywnym ukończyła Pani Agnieszka Fiszer.

Raelizując zadania konkursowe przeprowadziliśmy ewakuację próbną -ćwiczenia pozorujące pożar. Zorganizowaliśmy wycieczkę do Państwowej Strazy Pożarnej w Nowej Rudzie, zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska, połączona z wizytą treserki z pieskiem w przedszkolu, zajęcia  terenowe z policją , która uczyła nas podstawowych zasad porusznia sie po drodze. Kolejne to zajęcia z panem od technik komputerowych, który dzięki nowoczesnym pomocom przybliżył dzieciom temat internetu i bezpiecznego korzystania z jego zasobów. Dzięki interaktywnym programom uświadamiał tez dzieciom jak należy obchodzić się z prądem elektrycznym. Tłumaczyliśmy dzieciom realizując przedszkolne scenariusze jakie niebezpieczeństwa czekają na nas w lesie jesienią, a jakie mogą nas spotkać zimą. Odbyły się również ćwiczenia z pierwszej pomocy nie tylko w grupach przedszkolnych, ale wychowaczynie również szkoliły się z tego zakresu. Ostatnim kończącym zadania konkursowe tematem jest uświadamianie dzieciom o bezwzględnym zakazie spożywania leków z apteczki domowej. W tym celu wybieramy się do pobliskiej przychodni zdrowia, aby przybliżyć dzieciom ten temat. Zdjęcia z przeprowadzonych zadań konkursowych umieszczaliśmy na bieżąco na  stronie Facebooka: https://www.facebook.com/pg/Przedszkole-Kraina-Malucha-645878898818851/photos/?tab=albums

Braliśmy udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków – SPRINTEM DO MARATONU 2017 r.

W III edycji „Sprintem do maratonu” wzięło udział 49171 przedszkolaków z 695 placówek. Dzieci pokonały łącznie 15650 kilometrów. Brawa dla przedszkolaków i organizatorów!


Ostatnia aktualizacja: 2018-01-08