Przedszkole Niepubliczne Kraina Malucha
Strona głowna  /  O przedszkolu
 O naszym przedszkolu...

Przedszkole jest placówką niepubliczną działającą na zasadach określonych w Ustawie o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku (Dz. U. Nr 95/91 z późniejszymi zmianami). Dyrektorem przedszkola jest Iwona Leszczyńska. Przedszkole mieści się w części na parterze budynku wielorodzinnego oraz na parterze w części dobudowanej. Nasze przedszkole znajduje się w pobliżu Kościoła Parafialnego w Słupcu oraz Szkoły Podstawowej Nr 7. Dysponujemy przestronnym lokalem (380 m2), wyremontowanym i dostosowanym do wymogów i potrzeb małych dzieci. Posiada 3 sale zajęć dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, w których funkcjonują 3 odziały przedszkolne. Największa sala edukacyjna zajmuje 70 m2 powierzchni lokalu, kolejna- 50 m² oraz dwie mniejsze.  Placówka wyposażona jest w sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki.

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której każdego dnia przygotowywane są pyszne i zdrowe posiłki. Dzieci spożywają cztery posiłki: śniadanie -o godzinie 9-tej, drugie sniadanie -godzina 10.30, obiad dwudaniowy -godzina 12.30 oraz podwieczorek 14.30.

Plac zabaw przylega bezpośrednio do lokalu od strony ogródków. Posiadamy wyjście na tą stronę budynku.

LEŻAKOWANIE

Najmłodszym dzieciom zapewniamy możliwość leżakowania (spania). Dzieci śpią na leżaczkach z poduszeczką i kocykiem. Maluszki nie są wybudzane, śpią tyle ile potrzebują, chyba że rodzic życzy sobie inaczej.

Dzieci starsze oraz te, które nie potrzebują poobiedniej drzemki, odpoczywają w pozycji leżącej ( z poduszeczką i kocykiem) słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela. Taki odpoczynek trwa około 30 min, po czym dzieci przechodzą do zajęć relaksacyjnych takich jak: gry planszowe, zabawy konstrukcyjne, puzzle, prace plastyczne, ćwiczenia grafomotoryczne itp.

WYPRAWKA

• Buty zmienne

• szczotka do zębów  i pasta Elmex raz na 3 miesiące

•  Komplet ubranek na zmianę: koszulka, spodnie ( legginsy, rajtuzy), majteczki, skarpetki

• Grupa starszaków -strój gimnastyczny (biała koszulka, spodenki)

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje oraz sugestie Rodziców, ponieważ Dobro Dzieci jest dla nas najważniejsze.

Zapraszamy do współpracy !

NASZ CEL

Wspomaganie Rodziców w opiece i wychowaniu dziecka, umożliwienie dziecku pełnego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, społecznego, moralnego i fizycznego, kształtowanie samodzielności i odpowiedzialności, rozbudzanie potrzeby dbałości o własne zdrowie i ciało, uczenie współdziałania dzieci w grupie, rozwijanie postawy ekologicznej, wydobycie twórczego potencjału i możliwości rozwojowych dziecka, przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

NASZA MISJA

RUCH TO PODSTAWA

NAUKA TO ZABAWA

BEZPIECZNYM BYĆ

I ZDROWO ŻYĆ

Współpracujemy z instytucjami z Dolnego Śląska:

WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

Uczestniczymy w akcjach:

logo nakrętkowelogo Pola Nadziei

HOSPICJUM DLA DZIECI Z DOLNEGO ŚLĄSKA

Zdjęcie użytkownika Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

NOWORUDZKI UNIWERSYTET III WIEKU

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA FILIA NR 4 W SŁUPCU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWEJ RUDZIE

FUNDACJA POD PSIĄ GWIAZDĄ

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pod Psią Gwiazdą.

LEROY MERLIN W KŁODZKU

Znaleziony obraz

Zdjęcie użytkownika Przedszkole

Znalezione obrazy dla zapytania bank zachodni